Elveda Wamp Xampp Hoşgeldin Laragon

Windows ortamında php local server (wamp,xamp) gibi türevleri ile çalışyordum. Güzel stabil çalışan uygulamalardı fakat beni rahatsız eden özelliği yeterince performanslı olmayışları ve hız sorunlarıydı.

Artık windowsta hızlı bir php oratmı olmayacağı kanısına varmak üzereydim. Ta ki karşıma laragon çıktı ve görüşlerim değişti. Bu harika php local server ile windos’ta phpde yaşadığım hız sorunlarını aştım.

Laragon gerçektende vadettiği gibi hızlı bir php geliştirme ortamı sunuyur.(gözlerimle şahit oldum 🙂 zaten kendi sitesinde de karşılaştırma mevcut ) Ayrıca bir takım servisleride bünyesinde bulundurmasıyla oldukça kullanışlı yapıya sahip.Laragon ismininde laravel ile baglantılı olduğunu düşüyorsanız doğru yoldasınız özellikle  laravel için optimize edilmiş hazır fonksiyonlar ile geliyor.Ayrıca türkçe desteğide mevcut.

Hemen incelemek ve kurmak isteyenler için şuraya alayım. -> Laragon Modern ve Güçlü – Kolay Kullanım Üretken. Taşınabilir. Hızlı. Etkili. Korku veren!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.