Opera Unite ile Tarayıcınızı Sunucu Gibi Kullanın!

Web’in yaşadığı büyük sosyalleşme ve paylaşım dalgasına web siteleri’nden sonra şimdi de web tarayıcılarında görülmeye başlandı.

Çıkış amacı tam da bu olan flock’tan * ayrı olarak, diğer tarayıcılar genellikle 3.parti geliştiricilerin geliştiridiği eklentilerle sosyal medya’ya ayak uydurmaya çalışıyorlardı.

Opera, Mobil alemde başaralı bir çıkış yakalamış olsa da masaüstü Web tarayıcı pazarında istediği çıkışı henüz yakalamış değil.
Opera, hem çıkış yapmak istediği bu pazarda yeni paylar kapmak, hem de sosyal medya bağlamında web tarayıcı’larının verdikleri hizmetleri bir adım daha ileri götürme hedefiyle henüz Alpha aşamasında olan Opera Unite uygulamasını duyurdu.

Opera Unite, Web Tarayıcı içinde bir Web Sunucu gibi çalışmakta. Opera Unite ile bilgisayarınızdan direkt olarak dosya ve resimlerinizi paylaşabilecek, diğer kullanıcılarla iletişim kurabilecek ve en önemlisi kendi bilgisayarınızda web sitenizi host (barındırma) edebileceksiniz.

Windows, Mac ve Linux için Opera Unite build’i buradan indirip kurduktan sonra servisleri de buradan kurabilirsiniz.Ayrıca başlangıç bilgilerine buradan ve buradan erişebilirsiniz.

kaynak:bildirgec.org

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. muhuammet dedi ki:

    ben 2 gündür kullanıyorum bu özelliği daha tam oalrak çözemesemde şimdiden şunu diyebiliyorum mükemmel bir sey herkesin kullanmasın tavsiye ederim ..

  2. Burcu alsancak dedi ki:

    bende tavsiye ederim .. en azından deneyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.