Neden Laravel en iyi PHP Framework’dür?

Geçen yıllarda , Ruby on Rails, Spring, Senfoni, Yii2, Laravel ve daha pek çok şey gibi pek çok dilde birçok farklı çerçeve denedim. Her bir çerçevenin, uygulama geliştirilirken kullanılan kendi özellikleri ve imkânları vardır. Laravel’e (A PHP çerçevesi) rastladığımda anında onunla başlamak ne kadar kolay oldu aşkla. Bununla birlikte, PHP’nin kullanılmaması durumunda yine de Rails’i başka bir proje için kullanmayı seviyorum.
İşte Laravel’e bir deneme yapmamı öneririm nedenlerim ve neden başka bir PHP çerçevesine asla geri dönmeyeceğim.


ÇERÇEVE(Framework)

Laravel hakkında gerçek hikayeyi başlatmadan önce, Çerçeve Nedir?
Genel olarak, bir çerçeve, yapıyı yararlı bir şeye genişleten bir şeyin oluşturulması için bir destek veya rehber olarak hizmet etmeyi amaçlayan gerçek veya kavramsal bir yapıdır.

Yazılım Çerçevesi(Software Framework)
“Bilgisayar programcılığında, bir yazılım çerçevesi, genel işlevsellik sağlayan yazılımın, kullanıcı tarafından yazılmış bir kodla seçilerek değiştirilebileceği ve böylece uygulamaya özel yazılım sağlayacağı bir soyutlamadır.” – Wikipedia

Kolay yoldan, Bir çerçeve, programınızı oluşturmak için seçebileceğiniz yapıdır. Kendi uygulamanızın yapısını belirlemenin yanı sıra birçok farklı API’ye bağlanmanıza izin verebilir.
Bir yazılımın bazı işleri vardır:
Karmaşıklıkla çalışmayı kolaylaştırır
Devlop projesine sorunsuzca yardımcı olan temiz ve dayanıklı Kod yazın
Ekibi, tutarlı kodlama, daha az hatalar ve daha esnek uygulamalar geliştiren bir şekilde kod uygulamaya zorluyor
Kodun daha kolay test edilmesi ve hata ayıklanması

Web Çerçevesi

Bir web çerçevesi (WF) veya web uygulama çerçevesi (WAF), web hizmetleri, web kaynakları ve web API’leri de dahil olmak üzere web uygulamalarının gelişimini desteklemek üzere tasarlanmış bir yazılım çerçevesidir. Web çerçeveleri, web geliştirme sürecinde gerçekleştirilen ortak etkinliklerle ilgili yükü hafifletmeyi amaçlamaktadır.

PHP Framework
PHP Framework, bir web uygulamasını daha kolay geliştirmenize yardımcı olan bir sınıf koleksiyonudur.

 

Laravel nedir?

Laravel, özelleştirilmiş web uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde tasarlayan, oldukça kullanılan, açık kaynaklı modern web uygulama çerçevelerinden biridir.
Geliştiriciler, sunduğu performans, özellikler ve ölçeklenebilirlik nedeniyle Laravel’i diğer çerçevelere tercih ediyor. Model İzleme Denetleyicisini (MVC) izler ve bu da PHP’den daha kullanışlı olmasını sağlar.
Kimlik doğrulama, yönlendirme, oturumlar ve önbelleğe alma gibi web projelerinin çoğunda kullanılan ortak görevleri kolaylaştırarak ağrıyı geliştirme dışına çıkarmaya çalışır. Geliştiricilerin, kendi uygulamaları için özel olarak tasarlanmış kendi altyapısını oluşturabilecekleri benzersiz bir mimariye sahiptir.
Laravel sadece büyük proje için değil aynı zamanda küçük proje için de kullanılıyor.

 

Kim ve Ne Zaman

Taylor Otwell
Taylor Otwell, Laravel’i, kullanıcı kimlik doğrulaması ve yetkilendirme için yerleşik destek gibi belirli özellikleri sağlamayan CodeIgniter çerçevesine daha gelişmiş bir alternatif sunma girişimi olarak yarattı.Laravel’in ilk beta sürümü 9 Haziran 2011’de piyasaya sürüldü ve bunu Laravel 1 sürümü aynı ay içinde izledi.23 Ağustos 2016’da Laravel 5.3’ün yeni sürümü piyasaya çıktı.

 

Laravel Temel Özellikler

 1. İskelet veya Çoklu uygulama: İskelet var derecesi olan bir sistemin bileşenleri olabilir ayrılmış ve yeniden bir araya getirilir. Birlikte ait olduğu iş mantığı farklı parçaya bölünmüş. Eğer Etki alanı Odaklı Tasarım içine iseniz, bir toplama modülü düşünebilirsiniz.
 2. Kimlik doğrulama: kimlik Doğrulama en önemli parçası herhangi bir web uygulaması ve geliştiriciler harcanan büyük zaman yazılı kimlik doğrulama kodu. Kimlik doğrulama Laravel 5’te bu güncelleme ile daha basit hale geldi.
 3. Uygulama Mantığı: Bu olabilir uygulanmakta olan herhangi bir uygulama ya da kullanma denetleyicileri veya doğrudan rota bildirimleri kullanarak sözdizimi benzer Sinatra çerçeve. Laravel geliştiricisi çok küçük sitelerden büyük kurumsal uygulamalar için her şeyi oluşturmak için gereken esnekliği veren ayrıcalıkları ile tasarlanmıştır.
 4. Önbelleği : önbellek bir geçici veri depolama için kullanılan verileri depolamak için bir süre olabilir hızlı bir şekilde alınır. Genellikle veritabanı veya diğer uzaktan erişim hizmetleri için ihtiyaç duyduğumuz zamanları azaltmak için kullanılır. Uygulama hızlı ve duyarlı tutmak için harika bir araç olabilir.
 5. Yöntem veya Bağımlılık Enjeksiyon: İçinde Laravel İnversion of control (IoC) konteyner güçlü bir araçtır yönetici sınıf bağımlılıkları. Bağımlılık enjeksiyon sabit codded sınıf bağımlılıkları kaldırma yöntemi. Laravel – Laravel IoC konteyner en çok kullanılan özelliklerinden biridir.
 6. Yönlendirme: İle Laravel, biz kolayca yaklaşım yönlendirme. Rota iyi esneklik ve URL maç için kontrol ile uygulama tetiklenebilir.
 7. Dinlendirici Denetleyicileri: Dinlendirici denetleyicileri sağlamak için isteğe bağlı bir şekilde ayıran mantık arkasında hizmet HTTP GETve POST istekleri.
 8. Test & Algılama: Laravel inşa ile test aklımda Aslında, destek için test PHPUnit ile birlikte dışarı kutu ve phpunix.xml dosya zaten kurulum için uygulama.
 9. Otomatik Sayfa: Kolaylaştırır görevin uygulanması sayfa yerine her zamanki manuel yaklaşımlar ile otomatik yöntemler entegre Laravel.
 10. Şablon Motoru: Blade basit ama güçlü bir şablon motoru ile sağlanan Laravel. Kumanda düzenleri aksine, Blade şablon miras ve bölümleri tarafından yürütülmektedir. Tüm Blade şablonları kullanmak gerekir .blade.php uzantısı.
 11. Veritabanı Sorgu Oluşturucu: Laravel veritabanı sorgu sağlar bir uygun, akıcı arayüz oluşturma ve çalışan veritabanını sorgular.
 12. Birden fazla dosya sistemi: Laravel 5 sağlar yerel destek için birden fazla dosya sistemi. Laravel kullanan üçüncü parti paketi Flysystemsağlamak için birden fazla dosya desteği. Basit yapılandırma sağlamak için Yerel veya hiçbir Bulut tabanlı depolama kullanabilirsiniz. Sen yapılandırma depolama seçenekleri config/filesystems.php dosya. Ayrıca, uygulama ve iş doğrudan disk cephe tüm dosya sistemi cephe atlayabilirsiniz.

 

Bu Laravel en çok kullanılan bazı özellikleri vardır. Her sürümde daha başka özellikleri de vardır. Laravel yayımlanan bu yana en çok on yılda bir PHP Çerçeve kullanılır neden Laravel basit, ifade sözdizimi kullanarak harika uygulamalar oluşturmak için yardımcı olur.

 

kaynak:https://blog.vanila.io/why-laravel-is-best-php-framework-98a2784d76dc

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.